V prvním zápase páteční trojkombinace zápasů SoDoPo versus BK Pirelli nastoupily Juniorky proti slabším hráčkám z konce tabulky.
Po úvodním čekání se přece jen sešlo šest soupeřek, nad kterými jsme celkem pohodlně získali vedení v první čtvrtině 19:16. Nejvydařenější z tohoto zápasu byla však čtvrtina druhá, a tak jsme v polovině zápasu vedli rozdílem slibných 13 bodů. V této čtvrtině také padly dvě trojky z rukou Šárky a Moniky.
Tím ale snadná cesta k výraznému úspěchu končila a dál jsme se jen trápili. Obě další čtvrtiny hráčky BK Pirelli snižovaly náš náskok a obě čtvrtiny také vyhrály. Naštěstí i nevýrazný výkon, hlavně v útoku, stačil na naše celkové vítězství v nepodařeném zápase.
Zvolený způsob obrany, presing na útočné polovině s přechodem do zóny 3/2, stačil po celou dobu narušovat rozehrávku a eliminovat střelbu. Hra soupeřek stála a padala s hráčkami č.4 a č.17, které daly převážnou většinu bodů. Bohužel, a to zejména ve druhé polovině utkání, opět nebyl produktivní náš útok. Tedy obrana dobrá, v útoku je potřeba mnoho zlepšovat. Poměr bodů v první a druhé polovině je 62/38 %.
Největší zásluhu na bodovém zisku má opět Lenka. Svým výkonem, bojovností a chutí mne potešila Katka. Katka by dokázala strhnout k výkonu i ostatní, škoda však, že výkon není ani u ní, ani u ostatních podepřen dostatečnou fyzickou přípravou. Mile mne také překvapila Iveta, která se i přes výpadek v přípravě na sezónu plně zapojila do herního projevu a myslím, že zápas se jí konečně povedl. Standardní základ hry jsem nalezl v Dáje, která konečně zaznamenala výraznější bodový úspěch.
Bylo vidět, že i přes vítězství si každá z našich hráček odnesla do šatny mnoho nespokojenosti z nevydařeného utkání. Ať už s hrou vlastní, nebo s hrou družstva jako celku. Některé věci se povedly, něco jsme vyloženě pokazili. Přál bych si, aby tyto pocity byly cennou zkušeností a změnily se v jednoznačně kladnou motivaci do dalších zápasů.
Zveřejněno 26.11.2006 uživatelem
newsa